Kraków – przepiękny, tylko ten smog!

by redakcja
Dziennik Polski Kraków

Kraków to jedno z najstarszych a zarazem najpiękniejszych miast Polski. Pewnie nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Opinia taka krąży chociażby również między mieszkańcami naszej stolicy – Warszawy. Jest to o tyle ciekawe, że przecież nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy Warszawy oraz Krakowa nie darzą się szczególną sympatią. Tym więc cenniejsze, że pochlebne opinie o Krakowie wyrażają właśnie mieszkańcy stolicy. Stolica Małopolski nie narzeka na brak turystów i wydaje się, że można by ukuć zawołanie „hen do Krakow” i sporo osób na to wezwanie by odpowiedziało.

Co więc wpływa na tak wysoką i wciąż niesłabnącą popularność tego miasta wśród turystów? Wydaje się, że odpowiedzią może być tutaj… jego uniwersalność!

Tak dokładnie! Kraków to miasto wyjątkowo uniwersalne i przyjazne dla właściwie każdego kto tutaj przyjedzie. Nie ma znaczenia, czy szukamy rozrywki z gatunku wyszukanych, czy czegoś nieco bardziej przyziemnego. Dla każdego Kraków będzie tak samo atrakcyjny. Mamy tu więc niesamowite wręcz bogactwo swoistych perełek architektonicznych, dużą ilość klubów sportowych jak również bardzo wiele tętniących nocnym życiem klubów (zwłaszcza studenckich). Bo Kraków to zdecydowanie miasto ludzi młodych, tym, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Z resztą statystyki mówią same za siebie. Nie może być przypadkiem, że swoją przyszłość chcą w nim budować mieszkańcy z właściwie każdego zakątka naszego kraju. Oczywiście ostatnio mówi się także o tej ciemniejszej stronie miasta a mianowicie wszechobecnym smogu. Kraków należy bowiem do najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie! Wydaje się, że obecnie to największa bolączka tego miasta a zarazem największe wyzwanie dla władz, aby coś w tym temacie poprawić. Mieszkańcy bowiem zdecydowanie zasługują na to, aby oddychać czystym powietrzem.

Zatem idąc za swojskim zawołaniem „hen do Krakow” czym prędzej odwiedzajmy to przepiękne miasto.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz