Jakie wymogi powinny spełniać zdjęcia na Allegro?

by redakcja serwisu
zdjecia produktowe

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Allegro, dobrze wykonane zdjęcia produktów mogą zwiększać szansę na ich zakup nawet o 12%. Jest to bardzo pomocna wskazówka dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z tej platformy albo już są jej użytkownikami, lecz szukają sposobu na poprawę wyników. Jak jednak należy rozumieć zwrot „dobrze wykonane zdjęcia” i czy każdy z nas może nauczyć się je robić? O wymogach, które muszą spełniać zdjęcia na Allegro i sposobach na wyróżnienie się doskonałą jakością, piszemy poniżej.

Zdjęcia na Allegro – podstawowe zasady wykonywania

Kluczowe i niebywale praktyczne informacje na temat wykonywania fotografii na największą w Polsce platformę e-commerce znaleźć można u samego źródła. Zespół Allegro stworzył z myślą o swoich użytkownikach poradnik ze wskazówkami, które pozwalają na przyciągnięcie uwagi klientów i poprawę wyników sprzedaży. O jakich podstawowych zasadach wspomina? Wyjaśnia, że zadaniem zdjęć na Allegro jest nie tylko pokazanie, jak rzeczywiście wygląda oferowany produkt, ale również wydobycie jego walorów. To unikalne cechy sprzedawanych towarów decydują o sukcesie.

Istotna jest wysoka jakość fotografii, przez którą rozumieć można odpowiednią ostrość oraz nasycenie kolorów. Kolejny wyznacznik to białe tło pozwalające na prezentację produktu bez zbędnych rozpraszaczy, a więc napisów, logotypów, piktogramów i ozdobnych ramek. Także znaki wodne nie są potrzebne – od 2018 roku zespół Allegro cyfrowo zabezpiecza wszystkie zdjęcia. Jeśli sprzedawany jest zestaw przedmiotów, na fotografii można pokazać je razem. Te zasady są obowiązujące dla tzw. miniaturki, czyli pierwszego, głównego zdjęcia i zostały wprowadzone w 2017 roku.

Co trzeba wiedzieć o regułach obowiązujących przy wykonywaniu zdjęć w galerii i w opisie? W przypadku konta zwykłego istnieje możliwość dodania 10 zdjęć, a w przypadku firmowego 16 dla wszystkich kategorii oprócz Motoryzacji i Nieruchomości i 40 dla tej kategorii. Także tu nie należy umieszczać na fotografiach tekstów lub logo sprzedawcy. Można jednak dodawać opakowanie produktu, logotypy marek, produktów i technologii, oznaczenia koloru lub wzoru, certyfikaty, elementy graficzne zwiększające czytelność (na przykład powiększenie), liczby i dowolne tło. Maksymalny rozmiar zdjęcia na Allegro wynosi 2560 x 2560 pikseli. Natomiast minimalny – dłuższy bok min. 500 pikseli.

Profesjonalna pomoc w przygotowaniu zdjęć na Allegro

Mając więcej wolnego czasu, chcąc jak najlepiej przygotować się do sprzedaży na Allegro i osiągać świetne wyniki, warto na spokojnie zapoznać się z tymi zasadami i postarać się krok po kroku je realizować. Jeśli jednak potrzebujesz mieć doskonałe zdjęcia swoich produktów na teraz, warto, żebyś pomyślał o współpracy ze studiem fotograficznym mającym w ofercie zdjęcia produktowe. Co możesz zyskać dzięki nim oprócz oszczędności czasu? Przewagę na tle konkurencji i zaufanie klientów zainteresowanych proponowanymi towarami.

Poszukując profesjonalnego studia, które pomoże przygotować zdjęcia na Allegro zgodnie z obowiązującymi zasadami i potrzebami odbiorców, polecamy odwiedzić stronę internetową fp360.pl. Jest to studio fotograficzne z Poznania mające wieloletnie doświadczenie i fachową wiedzę na temat zdjęć produktowych. Dzięki wsparciu tych specjalistów uzyskasz fotografie, które doskonale sprawdzą się na platformie, przyciągną uwagę swoją doskonałą jakością, a także przełożą się na rzeczywiste, satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe.

Sprawdź także: https://digilife.pl/packshot-co-to-jest-i-po-co-sie-je-wykonuje/

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz