Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał w rękach folię bąbelkową. Choć wielu osobom może ona sprawiać naprawdę wiele frajdy, jej zastosowania są o wiele poważniejsze i jest ona kluczowa we wszelkich dziedzinach transportu. Czym jednak jest właściwie folia bąbelkowa i jakie jej zastosowania możemy wymienić?
Jak powstała folia bąbelkowa i czym się charakteryzuje?
Zaskoczeniem może być fakt, iż folia bąbelkowa jest dość nowym wynalazkiem dla ludzkości. Została ona bowiem wynaleziona dopiero pod koniec lat 50. XX wieku przez dwóch inżynierów – Alfreda Fieldinga oraz Marca Chavannesa. To właśnie im zawdzięczamy folię bąbelkową, którą znamy dzisiaj.
Oczywiście głównym materiałem, który jest wykorzystywany w folii bąbelkowej – jej inna nazwa stosowana zamiennie to folia pęcherzykowa – jest rzecz jasna plastik, który przerabiany jest na doskonale znaną nam folię. Następnie w równych odstępach wytwarzane są pęcherzyki wypełnione powietrzem, których głównym zadaniem jest zapewnienie właściwej amortyzacji.
Bez dwóch zdań folia bąbelkowa jest bardzo prostym wynalazkiem, lecz zarazem stała się ona wyjątkowo skutecznym produktem, wykorzystywanym na całym świecie w wielu różnych branżach.
Folia bąbelkowa – jakie posiada zastosowania?
Mówiąc o folii bąbelkowej nie sposób nie wspomnieć o bodaj najważniejszym jej zastosowaniu – dawanie przyjemności związanej z przebijaniem pęcherzyków powietrza w palcach. Bez wątpienia może to przynieść ogromną satysfakcję i relaks, lecz tego typu folia posiada również o wiele ważniejsze sposoby użycia.
Najczęściej spotkamy ją przy okazji usług kurierskich – puste miejsce w paczkach jest wypełniane folią bąbelkową, co amortyzuje przesyłkę znajdującą się w środku. Możemy również bez problemu owijać folią różne przedmioty, które wymagają szczególnej uwagi i są dość delikatne.
Warto również pamiętać, iż folia bąbelkowa oferuje nam dość dobrą izolację termiczną, co jest wykorzystywane między innymi w ogrodnictwie i gastronomii. Możliwych zastosowań dla folii pęcherzykowej jest więc naprawdę wiele.