Dobra przyczepa rolnicza – czym kierować się przy jej wyborze?

by redakcja serwisu
przeczepa rolnicza

Jednym z podstawowych sprzętów obecnych w każdym gospodarstwie rolnym jest ciągnik w zestawie z przyczepą, bez której trudno wyobrazić sobie transport zarówno zebranych plonów, jak i wydajne zasiewanie pól uprawnych na kolejne lata. Wybór wysokiej jakości przyczepy rolniczej to klucz do sukcesu, jednak przed zakupem konkretnego modelu warto wiedzieć, na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę.

Przyczepa rolnicza a jej przeznaczenie

Jednym z najważniejszych czynników które należy wziąć pod uwagę przy wyborze przyczepy rolniczej to rodzaj jej ładunku. W tego typu sprzętach możemy transportować zarówno m.in. zbiory, pasze czy ziarna, jak również zwierzęta czy maszyny specjalistyczne. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które charakteryzują się nie tylko wysoką trwałością, ale również zwrotnością czy uniwersalnością. Należą do nich m.in. modele skrzyniowe, którymi można przewozić różnego rodzaju materiały i towary. U najlepszych producentów na rynku znajdziemy również m.in. przyczepy do transportu słomy, które są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu.

Przyczepa rolnicza wywrotka

Wielu rolników nie wyobraża sobie prowadzenia gospodarstwa rolnego bez przyczepy obrotnicowej, która okazuje się niezawodna w sytuacji, gdy zależy nam na sprawnym oraz szybkim załadowywaniu i rozładowywaniu płodów rolnych czy maszyn. Co ważne, tego typu modele nie wymagają najczęściej dużego ciągnika, więc z powodzeniem staną się trafioną inwestycją nawet w przypadku niewielkiego gospodarstwa. Przyczepa rolnicza wywrotka od renomowanego producenta takiego jak firma Zasław, która obecna jest na polskim rynku od kilkudziesięciu lat, to sama przyjemność obsługi. Oferowane przez nią sprzęty wyróżniają się obecnością wywrotu na trzy strony, co automatycznie przekłada się na krótszy czas rozładunku materiałów. W jej asortymencie znajdziemy nie tylko wysokiej jakości przyczepy rolnicze, ale również leśne czy towarowe.

Przyczepa rolnicza a rodzaj podwozia

Na rynku znajdziemy kilka podstawowych typów przyczep, które można podzielić ze względu na zastosowany w nich rodzaj zawieszenia. Niesłabnącą popularnością cieszą się przyczepy dwuosiowe, które bardzo dobrze radzą sobie na utwardzonym gruncie. Zaletą tego rozwiązania jest także możliwość dopasowania go do małego ciągnika. Nie można im także odmówić dużej pojemności ładunkowej, zwłaszcza przy transportowaniu dużych ilości towarów podczas jednego kursu. Ciekawą dla nich alternatywą okazują się przyczepy typu tandem, które zazwyczaj nie odbiegają ładownością od swoich dwuosiowych odpowiedników, jednak są znacznie lepiej przystosowane do poruszania się zarówno po ciężkim i trudnym gruncie, jak również wszędzie tam, gdzie zwrotność i łatwość cofania to klucz do wydajnej pracy.

Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz