Dieta pudełkowa – kiedy warto?

by redakcja serwisu
kiedy warto stosowac diete pudelkowa

Masz zaleconą dietę, ale nie masz motywacji, aby ją utrzymać? A może chcesz po prostu odżywiać się zdrowiej, lecz nie masz czasu na samodzielne skomponowanie diet? W takim przypadku poznaj usługę cateringu dietetycznego – diety pudełkowej, która już od paru lat dostępna jest również w Polsce. Na czym polega? Dla kogo jest ona polecana?

Dieta pudełkowa – czym jest?

Dieta pudełkowa, inaczej też catering dietetyczny, to forma usługi cateringowej, która polega na przygotowywaniu posiłków przez firmę cateringową i na dowożeniu ich do klientów.

Firmy oferujące usługi cateringu dietetycznego mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę, czyli przyszykowanie posiłków zgodnie z umówionym wariantem diety i jej kaloryczności, bezpieczne ich zapakowanie, a także dostarczenie ich pod wskazany adres.

Zwykle dieta ta obejmuje posiłki na cały dzień, które dostarczane są przez tydzień lub w innych wybranych dniach.

Rodzaje diet – co wybrać?

Firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego oferują swoim klientom pełną paletę diet, które również mają różne warianty kaloryczności. To powoduje, że osoby zainteresowane takim sposobem żywienia mogą bardzo łatwo wybrać najkorzystniejszą dietę dla siebie.

Przykładowe diety oferowane przez firmy cateringowe to między innymi:

  • dieta bez laktozy

  • dieta bezglutenowa

  • dieta DASH

  • dieta dla cukrzyków

  • dieta dla sportowców

  • dieta ketogeniczna

  • dieta odchudzająca

  • dieta wegańska

  • dieta wegetariańska

Gdzie można zamówić dietę cateringową?

Teraz dieta cateringowa jest dostępna w niemalże całym kraju, również w mniejszych miastach, gdzie przez długi czas nie była ona osiągalna.

Gdy chcesz zdecydować się na usługę jak dieta pudełkowa Żory – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-zory/ to jedno z wielu miast, gdzie teraz jest ona dostępna. Z informacjami dotyczącymi oferty firm cateringowych oraz z cennikami można łatwo zapoznać się w internecie.

Kiedy warto skorzystać z diety pudełkowej?

Taka dieta z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą żyć zdrowiej, ale nie mają czasu na to, aby zadbać o swoją dietę. Wtedy nad jej przygotowaniem czuwają doświadczeni dietetycy, a gotowe posiłki dostarczane są pod wskazany adres każdego dnia o poranku.

Dzięki diecie pudełkowej można zatem łatwo zadbać o siebie, między innymi w przypadku pojawienia się wskazań lekarskich dotyczących zmiany diety, przy nadwadze i otyłości, w przypadku problemów z alergiami pokarmowymi.

Również dieta pudełkowa oznacza dużą oszczędność czasu, ponieważ nie ma wtedy potrzeby regularnego chodzenia do sklepów i kupowania produktów oraz gotowania. W przypadku osób zabieganych, które często jedzą w biegu lub kupują fast-foody, może być to też strzał w dziesiątkę.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz