Dachy płaskie – jakie mają zalety?

by redakcja serwisu
dachy plaskie

Niezbędnym elementem każdego domu jest dach. Jego wybór musi być przemyślany, gdyż to wybór na wiele, wiele lat. Dach musi pasować do projektu domu i być jego swoistym wykończeniem. Dach płaski to jeden z rodzajów dachów, który możemy dopasować do budynku.

Czym różni się dach płaski od spadzistego?

Dach płaski powoli zyskuje coraz więcej zwolenników wśród osób budujących domy jednorodzinne. Dachy płaskie w Łodzi mają szereg zalet, które sprawiają, że zyskują dużą popularność. Tego typu dach jest stosunkowo tańszym rozwiązaniem w przeciwieństwie do dachu spadzistego. Koszt jego budowy może być nawet o 20% . Wynika to przede wszystkim z faktu, że dachy płaskie mają mniejszą powierzchnię. To powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie.

Zalety dachu płaskiego

Jedną z niewątpliwych zalet dachów płaskich są nowoczesne materiały użyte do budowy. W izolacji stosuje się najnowszą generację pap termozgrzewalnych. Dzięki temu w dowolny sposób można kształtować połać tego typu dachu. Obróbka blacharska dachów w Łodzi, sprawia, że można je dowolnie dostosować do bryły budynku. Konieczność zachowania proporcji dachu nie ogranicza budującego i można ją kształtować niemal dowolnie. Zaletą jest także możliwość dowolnego wykończenia budynku. Panuje większa dowolność w wyborze stolarki okiennej czy drzwiowej. Można pokusić się o ciekawe i oryginalne okna czy drzwi.

Domy z płaskimi dachami zapewniają lepszy bilans energetyczny, a więc są tańsze w eksploatacji. W ich przypadku nie ma dużych strat ciepła. Oczywiście tego typu dach będzie energooszczędny, jeśli wszystkie warstwy dachu będą dobrze dobrane i odpowiednio wykonane.

Decydując się na dach płaski, zyskujemy większą powierzchnię użytkową. Tego typu dachy pozwalają na zagospodarowanie całej powierzchni piętra. Dach płaski można różnie zagospodarować. Można na nim stworzyć taras widokowy czy ogród zimowy. Tego typu dach jest bardziej odporny na działanie warunków atmosferycznych, na przykład wiatru, niż dach spadzisty.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz