Akcesoria montażowe do ogrodzeń — przegląd rozwiązań

by redakcja serwisu

Żadne ogrodzenie nie powstanie bez dodatkowych elementów, które mają za zadanie łączyć ze sobą poszczególne panele czy fragmenty siatki. Od ich jakości zależy również szybkość montażu, a także jego łatwość. Wysokiej jakości akcesoria montażowe do ogrodzeń pozwalają między innymi na bezproblemowe rozpięcie przęseł, a także ich właściwe przymocowanie. Jakie rozwiązania obecnie oferują producenci tego typu elementów? Podpowiadamy. 

Akcesoria montażowe do ogrodzeń — obejmy i łączniki

Bardzo popularne akcesoria montażowe w Kcynii to różnego rodzaju obejmy i łączniki. Te pierwsze występują w wielu wersjach. Najczęściej jednak mowa o obejmach początkowych i końcowych. Jak sama nazwa wskazuje, różnią się one miejscem montażu. Na początku ogrodzenia montuje się obejmy startowe. Przelotowe lub pośrednie z kolei scalają poszczególne słupki, a narożne odpowiadają za zabudowę narożnika. Zadaniem tych elementów jest przede wszystkim utrzymanie drutu napinającego we właściwej pozycji.

Akcesoria montażowe do ogrodzeń — listwy maskujące

Producent ogrodzeń panelowych w Poznaniu w swojej ofercie posiada wiele akcesoriów montażowych. Jednym z najczęściej wybieranych są listwy maskujące. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są one do zakrycia tych mniej reprezentacyjnych elementów płotu, a więc najczęściej obejm, przyłączeń czy zawiasów. Muszą być jednak wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby były odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i gwarantowały, że ogrodzenie dzięki nim nabierze estetycznego charakteru.

Producenci akcesoriów montażowych do ogrodzeń oferują też wiele innych elementów. Wśród nich wymienia się między innymi kotwy, uchwyty, podstawy i podpory słupków, szyldy, ograniczniki, blokady i zawiasy. Często wykorzystywane są także zaślepki, kapturki i różnego rodzaju śruby. Chociaż nie wszystkie z nich koniecznie muszą być wykorzystane podczas montażu każdego typu ogrodzenia, to jednak bez niektórych jego prawidłowe zamocowanie będzie niemożliwe.

 

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz