Biuro nieruchomości – co warto o nim wiedzieć przed podpisaniem umowy?

by redakcja serwisu
agent nieruchomosci

Decydując się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy w sprzedaży domu lub mieszkania, pierwszym krokiem jaki wykonamy jest podpisanie umowy pośrednictwa. Każde biuro ma swój wzór umowy, jednak warto wiedzieć, co powinno się w niej znaleźć i jak sprawdzić czy dane biuro jest rzetelne.

Rzetelne biuro nieruchomości

Chcąc szybko sprzedać lub kupić dom, mieszkanie lub lokal użytkowy, warto zwrócić się o pomoc do agencji nieruchomości. Dobre biuro nieruchomości w Katowicach, powinno mieć doświadczenie i działać na rynku lokalnym od dłuższego czasu. W tej branży doświadczenie jest bardzo ważne. Biuro nieruchomości, działające długo, to gwarancja, że pracownik zajmie się naszą sprawą rzetelnie. Warto także sprawdzić jego legalność, weryfikując dane rejestracyjne w jednej z ogólnodostępnych baz. Przy okazji można sprawdzić także opinie klientów na wizytówce w google, w social mediach czy na stronie internetowej biura. Rekomendacje dobrze świadczą o firmie. Im lepsze opinie, tym większa wiarygodność. Współpraca z kompetentnym agentem jest kluczem do powodzenia transakcji. Od niego w dużej mierze zależy nasz czas i pieniądze. Współpraca z rzetelnym biurem nieruchomości pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, jaki trzeba by poświęcić na przeszukiwanie portali z ogłoszeniami.

Co powinna zawierać umowa o współpracy z biurem nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomość w Katowicach, odbywająca się za pośrednictwem biura nieruchomości, wymaga podpisania umowy na wyłączność. Dzięki temu mamy pewność, że pośrednik nieruchomości zrobi wszystko, by jak najszybciej sprzedać naszą nieruchomość. Każda umowa musi zawierać przedmiot umowy, oznaczenie stron, wynagrodzenie pośrednika lub sposób jej wyliczenia. Umowa powinna także informować o czasie jej trwania i zawierać przesłanki do wcześniejszego jej rozwiązania. W umowie o współpracy muszą zostać zawarte czynności pośrednika i ewentualne upoważnienia w tym zakresie, a także zakres odpowiedzialności za umowę.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz