Auto detailing – jak wygląda w praktyce?

by redakcja serwisu
auto detailing

Właściciele samochodów dzielą się na tych, którzy są zdania, że samochodów to pojazd do poruszania się i na tych, dla których wygląd auta ma wielkie znaczenie. Przedstawiciele drugiej grupy dbają o stan lakieru i wnętrze pojazdu. Nieskazitelny samochód poprawia odczucia z jazdy. Dopieszczone wnętrze pozwala poczuć się bardziej komfortowo i luksusowo. Aby odpowiednio zadbać o samochód, warto skorzystać z usługi auto detailingu. Czym ona jest?

Czym jest auto detailing?

Auto detailing w Szczecinie to nic innego jak usługa, która polega na kompleksowym czyszczeniu pojazdu. Detailing obejmuje czyszczenie samochodów, motocykli, łodzi, a także samolotów. Aby wyczyścić pojazd, używa się odpowiednich kosmetyków samochodowych, a także specjalistycznych środków przeznaczonych do konserwacji lakieru. Dobrze przeprowadzony detailing pozwala przywrócić wygląd samochodu, do wyglądu fabrycznego.

Auto detailing nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla samochodów używanych i mocno wyeksploatowanych. Sprawdzi się również w przypadku nowych samochodów. Pozwala zabezpieczyć ich wygląd w trakcie transportu i obniża ryzyko powstawania uszkodzeń lakieru.

Jak wygląda proces detailingu?

Pierwszym krokiem jest wykonanie oceny stanu samochodu. Pozwala to zaplanować wszelkie czynności, które zostaną wykonane na stacji Quick Wash. Ocena stanu samochodu, pozwoli także na oszacowanie czasu i kosztów renowacji.

Za pomocą profesjonalnych materiałów i środków czyszczących oraz myjki wysokociśnieniowej usuwane są zanieczyszczenia takie jak: smoła, owady, osad z klocków hamulcowych, lotna rdza, żywica i guma. Oczyszczona zostaje karoseria, felgi, ościeża drzwi, komora silnikowa czy komora wlewu paliwa. Kolejnym krokiem jest glinkowanie, polegające usuwaniu brudu z pojazdu za pomocą specjalnej glinki. Po oczyszczeniu lakieru, następuje jego korekta i zabezpieczenie, a następnie polerowanie. Ostatnim etapem auto detailingu jest dokładne czyszczenie i zabezpieczenie elementów wnętrza.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz