Szampon na łuszczycę

by redakcja serwisu

Łuszczyca skóry głowy jest najprawdopodobniej najgorszym typem łuszczycy. Nie jest tak ze względu na to, że pokazują się tam szczególnie nieprzyjemne objawy, ponieważ nic takiego się nie dzieje. Najgorszym typem łuszczycy jest dlatego, gdyż skóra głowy jest zasłonięta włosami i w rezultacie trudno samemu stwierdzić z całkowita pewnością, że posiadamy objawy łuszczycy. W dodatku bywają pomyłki i łuszczycę można pomylić na przykład z intensywnym łupieżem. Problemu nie ma na szczęście w przypadku likwidacji objawów. Istnieją takie metody, które skutecznie zwalczają zmiany łuszczycowe, które pojawiły się na skórze. Takim najbardziej znanym produktem, który jest stosowany w walce z łuszczycą na głowie, jest szampon. Czy na pewno pomaga?

Szampon na łuszczycę

Szampon na łuszczycę

Szampony na łuszczycę naprawdę będą w stanie pozbawić skórę nieprzyjemnych plam i łusek. Wszystko dlatego, że nie będzie to zwyczajny szampon, który jest przez z nas stosowany na co dzień, ale szampon, który zawiera odpowiednie składniki. Skoro pokazała się nam łuszczyca głowy, jaki szampon pomoże je zwalczyć? Na pewno taki, który będzie zawierał skutecznie działające składniki aktywne, które też nawilżą skórę i nie dopuszczą do jej podrażnienia. Szampon na łuszczycę może być też stosowany w okolicach włosów, gdy również pojawiają się oznaki łuszczycy głowy (przykładowo na szyi i na czole).

Co znajdziemy w składzie najlepszego szamponu na łuszczycę?

Szampon na łuszczycę

  • Wyciąg z liści aloesu – aloes ma wszechstronne działanie, które bardzo dobrze sprawdzi się w walce z łuszczycą. Wyciąg z aloesu nawilża skórę, odżywia ją, łagodzi świąd i podrażnienia oraz przyspiesza proces gojenia się i regeneruje skórę.
  • Kwas salicylowy – skutecznie zadziała na łuski, dzięki czemu łatwiej będzie je usunąć.
  • Sól z Morza Martwego – działa antybakteryjnie. Sprzyja odnowie skóry, regulując stopień rogowacenia naskórka. Wpływa na właściwe nawilżenie skóry i zapobiega szybkiemu starzeniu się skóry.
  • Olej z nasion słonecznika – nawilża skórę i oczyszcza ją.
  • Olejek konopny – szampon konopny a łuszczyca: naprawdę niesamowite działanie. Olejek konopny oczyści skórę głowy, działa też przeciwzapalnie. Ma wpływ na szybszą regenerację skóry. Eliminuje świąd, łagodzi podrażnienia, a nawet zapobiega wypadaniu włosów, co często związane jest z łuszczycą głowy. Olejek zmiękczy też naskórek, dzięki czemu łuski będzie łatwiej usunąć.
  • Dziegieć brzozowy – ma właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne i nawilżające. Świetnie radzi sobie we wszelkich schorzeniach skóry.
  • Olejek migdałowy – zmiękcza naskórek i koi. Wpływa na poprawę kondycji naskórka.
  • Olej z jałowca – utrzymuje skórę w stanie właściwego nawilżenia i odżywienia. Działa też bakteriobójczo. Przyspiesza gojenie ran.

Szampon na łuszczycę powinien być stosowany aż do momentu, w którym zauważymy, że objawy ustąpiły, a nawet jeszcze przez jakiś czas po tym. Wtedy będzie można mieć pewność, że nasza skóra czuje się już lepiej i mamy spokój ze zmianami skórnymi, przynajmniej na jakiś czas.

Co robić, aby łuszczyca już się nie pokazała?

W łuszczycy bardzo ważne jest, aby nie sprowokować skóry do ujawnienia objawów choroby. Dlatego też przy codziennej pielęgnacji głowy należy stosować delikatne produkty, które nie narażą skóry na podrażnienia. Można też w dalszym ciągu stosować szampon na łuszczycę – jest łagodny dla skóry i będzie mógł ją chronić przed nowymi objawami choroby. Dobrym sposobem na zapobieganie nawrotom będzie też używanie naturalnych wcierek na bazie roślin – na przykład wcierka z rumiankiem – będą one jakby naturalną barierą ochronną dla skóry głowy.

Podsumowanie

Szampony, które posiadają rewelacyjnie działające składniki (między innymi aloes czy olejek konopny), będą w stanie sobie poradzić z nawet najmniej przyjemnymi i najbardziej uciążliwymi objawami łuszczycy. W dodatku właściwie zaopiekują się skórą i będą mogły zapobiegać nawrotom. Należy jednak pamiętać, że każdy poważniejszy problem skórny należy skonsultować z dermatologiem. On w sposób właściwy oceni sytuację i pokieruje nas właściwą drogą.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz