Skup akumulatorów – w jakich miejscach można uzyskać cenę hurtową?

by redakcja serwisu
akumulator samochodowy

W garażu zalegają Ci śmieci i nie wiesz co z nimi zrobić? Nie wiesz co zrobić ze starym akumulatorem samochodowym? Najlepiej oddać śmieci na skup złomu. Nie tylko zadbamy o środowisko, ale będziemy mogli jeszcze trochę zarobić. 

Akumulator samochodowy na skup

Akumulatory najczęściej wymieniane są zimą, kiedy niskie temperatury, mogą spowodować przyspieszenie ich przydatności. Akumulator jest urządzeniem, dostarczającym energię elektryczną, która umożliwia uruchomienie silnika. Zasila także wszystkie podzespoły w aucie. Jego sprawne działanie, to sprawne działanie auta. Akumulator, który przestał działać, często odstawiamy do garażu, nie bardzo wiedzieć co z nim zrobić. Skup akumulatorów cena hurtowa to najlepsze rozwiązanie, aby pozbyć się zużytego sprzętu. To rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się problemu i jednocześnie przy tym zarobić. 

Ceny akumulatorów w skupie są różne. Dobrze jest więc znaleźć skup taki, który oferuje ceny hurtowe. Dużą popularnością na skupach złomu cieszą się akumulatory samochodowe, ołowiowe i żelowe. Niższą ceną cieszą się akumulatory NiCd, czyli akumulatory kadmowe. Ostateczna wycena sprzedaży akumulatorów zależy od specyfiki miejsca, w którym znajduje się złom. 

Akumulator samochodowy – po co sprzedawać?

Utylizacja zużytych akumulatorów w Warszawie to nie tylko kwestia zarobienia pieniędzy, które można następnie przeznaczyć na zakup nowego urządzenia. To również wyraz troski o środowisko. Akumulator oddany na wysypisko śmieci nie tylko długo się rozkłada, ale szkodliwe substancje, które w nim się znajdują są toksyczne dla zwierząt i roślin. 

Podstawowym surowcem, odzyskiwanym podczas utylizacji akumulatorów jest ołów. To trujący pierwiastek, który poddany może być recyklingowi. Recykling niebezpiecznych przedmiotów polega na odzyskiwaniu z nich związków chemicznych, które następnie  poddawane są recyklingowi. Rozdzielenie akumulatorów na różne części pozwala odzyskać z nich surowce, które następnie są wykorzystywane do produkcji nowych baterii czy akumulatorów. 

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz