Przesiewacze wibracyjne i ich zastosowanie

by redakcja serwisu
maszyny rolnicze

Produkując materiały budowlane, wykończeniowe, działając w szeroko rozumianym sektorze rolniczym czy spożywczym, zachodzi konieczność dbania o czystość produktów, a więc przede wszystkim np. odseparowania od siebie elementu właściwego od zanieczyszczeń, które mogą wpływać negatywnie na dalszy proces produkcji. W tym celu wykorzystuje się przesiewacze wibracyjne.

We wszystkich zakładach produkcyjnych znajduje się wyposażenie, które ma służyć przede wszystkim zapewnieniu ciągłości pracy oraz automatyzacji. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, a ten rozumie się najczęściej poprzez otrzymanie gotowego, bardzo dobrej jakości produktu, który można w prosty sposób sprzedać, warto inwestować w dedykowane wyposażenie.

Im bardziej specjalistyczne wyposażenie, które możemy używać w sposób ciągły i bezpieczny, tym zdecydowanie lepiej. Nie bez znaczenia jednak pozostają przede wszystkim komponenty, z których tworzymy produkt. Często są one zanieczyszczone i wymagają odseparowania zanieczyszczeń. Tu sprawdzą się przesiewacze wibracyjne.

Co to są przesiewacze wibracyjne?

Przesiewacze wibracyjne to specjalne urządzenia, które służą po prostu filtracji komponentów. Ich oddzielanie następuje w wyniku działania specjalnego sita. Możem tu wyróżnić między innymi sita o budowie: standardowe, filtrujące, odpylające, odcinające, kaskadowe, ciśnieniowe, wielopokładowe, nisko-profilowe przelotowe, wsadowe.

Zasada działania jest bardzo prosta, przesiewacz wibracyjny jest urządzeniem, które wibruje wokół swojego środka ciężkości. Wibracja, która jest kluczowym elementem, jest generowana przez mimośrodowe obciążniki. Ruch obrotowy powoduje przenikanie mniejszych cząstek niż oczka sita. W ten sposób możliwa jest bardzo skuteczna separacja komponentów.

Gdzie stosujemy separatory wibracyjne?

Separatory, przesiewacze wibracyjne można stosować praktycznie w każdym typie zakładu przemysłowego, który zajmuje się szeroko rozumianą produkcją. Tego rodzaju wyposażenie może być montowane zarówno pojedynczo, jak również wchodzić w skład szerszych ciągów technologicznych. Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb. Odpowiedni dostawca, na podstawie zapytania ofertowego oraz konsultacji na pewno wybierze odpowiednie rozwiązanie, biorąc pod uwagę finanse klienta, rodzaj działalności, rodzaj pozostałego wyposażenia. Jakość separowania i filtracji jest bardzo ważna i wpłynie na efekt końcowy.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz