Profesjonalny kurs fryzjerski, czyli jak efektywnie wejść w fryzjerski świat

by redakcja

Nie da się ukryć, że zainteresowanie zawodem fryzjera na przestrzeni ostatnich lat drastycznie wzrosło. Trend ten można zaobserwować nie tylko wśród młodych dziewczyn, ale także i chłopaków, którzy marzą o spektakularnej karierze barbera. Warto jednak zauważyć, że nikt od początku się fryzjerem nie urodził, a by się nim stać niezbędne jest zaopatrzenie się w wiedzę i doświadczenie. Niemniej jednak jeśli wiemy już, że chcemy rozpocząć swoją przygodę w tym zawodzie, a być może planujemy w przyszłości nawet i otworzyć swój własny salon fryzjerski, wówczas trzeba gdzieś tą wiedzę zdobyć. Z pomocą w tym momencie przychodzi nam profesjonalny kurs fryzjerski. Czego można się na nim nauczyć?

Profesjonalny kurs fryzjerski- czego dowiemy się z części teoretycznej?

Profesjonalny kurs fryzjerski został podzielony na dwie części- praktyczną oraz teoretyczną. Obie z nich mają za zadanie nauczyć uczestników podstaw, a także technik i zasad, które w zawodzie fryzjera obowiązują. Zacznijmy jednak od części teoretycznej. Uczestnicy kursu z pewnością nie będą za nią przepadać, niemniej jednak to właśnie w trakcie jej trwania można zdobyć niezbędną wiedzę, którą następnie trzeba będzie zaprezentować w części praktycznej. Wobec tego, czego uczestnicy profesjonalnego kursu fryzjerskiego dowiedzą się z części teoretycznej? Otóż:

  • poznają oni podstawowe zasady BHP czyli bezpieczeństwa i higieny pracy, które w zawodzie fryzjera są niezwykle ważne;
  • dowiedzą się oni w jaki sposób dopasować kolor włosów do typu urody;
  • dowiedzą się także w jaki sposób można dopasowywać upięcia i strzyżenia do kształtu twarzy;
  • poznają podstawowe zasady dezynfekcji narzędzi i urządzeń fryzjerskich;
  • poznają oni również tajniki mieszania farb i łączenia kolorów w taki sposób, by uzyskać pożądany odcień;
  • nauczą się różnorodnych technik trzymania nożyczek, w zależności od danego strzyżenia;
  • poznają podstawowe techniki mycia i pielęgnacji kosmyków.

Jak więc widać, część teoretyczna profesjonalnego kursu fryzjerskiego może wydawać się na pierwszy rzut oka niezwykle rozbudowana. Niemniej jednak jest ona niezbędna, więc kończy się także krótkim i przyjemnym sprawdzianem ze zdobytej wiedzy.

Czego można dowiedzieć się z części praktycznej profesjonalnego kursu fryzjerskiego?

Profesjonalny kurs fryzjerski to również część praktyczna, na którą z niecierpliwością czekają wszyscy uczestnicy. To jest właśnie ten moment, w którym uczestnicy kursu mają możliwość do tego, by zaprezentować wiedzę zdobytą wiedzę teoretyczną. Wobec tego mają oni również okazję, by ćwiczyć na modelach i modelkach, czyli pracować z naturalnymi włosami. Praktyczna część profesjonalnego kursu fryzjerskiego, pozwala na ćwiczenie i praktykowanie wykonywania upięć, czy także różnych technik strzyżeń. Kursanci będą również praktykować różnorodne formy koloryzacji i rozjaśniania włosów. Ta część profesjonalnego kursu fryzjerskiego jest częścią ostatnią. Wobec tego kończy się ona egzaminem praktycznym i teoretycznym- oczywiście, który ma sprawdzić dotychczasowo zdobytą wiedzę. Jeśli kursanci zaliczą “mały sprawdzian” z wynikiem pozytywnym wówczas otrzymają oni imienny certyfikat. Dzięki niemu mogą próbować swoich sił na rynku pracy w zawodzie fryzjera, a także planować otwarcie własnego salonu. Taki certyfikat jest bowiem poświadczeniem umiejętności i dowodem na zdobyte kwalifikacje. Kursanci są więc w pełni przygotowani do tego, by podbijać światowe i krajowe salony fryzjerskie, a także wykonywać najlepsze fryzury, które podbiją serca klientów.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz