Preparat do mezoterapii mikroigłowej – co warto o nim wiedzieć?

by redakcja serwisu
medycyna estetyczna

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem coraz częściej wybieranym w gabinetach medycyny estetycznej. Jego popularność wynika z dość szybkich efektów, a także z braku konieczności długiej rekonwalescencji. Zabieg polega na nakłuciu skóry wieloma igłami i wpuszczeniu preparatu odżywiającego. W wyniku zabiegu skóra jest odżywiona, ujędrniona, a zmarszczki są wygładzone.

Czym jest preparat do mezoterapii mikroigłowej?

Podstawą osiągnięcia wymarzone efektu jest dobór odpowiednich produktów do mezoterapii. Preparat do mezoterapii mikroigłowej musi być dobrany do cery, wieku, a także innych wymagań osoby, która poddaje się zabiegowi. Najlepszym sposobem uzyskania zadowalającego efektu jest skorzystanie z koktajlów do mezoterapii. Ich podstawą jest kwas hialuronowy, pozwalający w krótkim czasie pozbyć się zmarszczek i niedoskonałości skóry. W preparatach, w zależności od potrzeb skóry zawarte są także substancje, które maja nawilżyć i odbudować skórę. Dzięki nim skórze zostaje przywrócona elastyczność. Po zabiegu wygląda ona młodziej i zdrowiej. 

Jakie efekty daje zabieg mezoterapii?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem popularnym z kilku powodów. Zastosowana przed zabiegiem maść znieczulająca sprawia, że zabieg jest niemal bezbolesny. Po drugie to zabieg dość krótki. Trwa około 20 minut i nie wyłącza pacjenta z codziennego życia. Podczas zabiegu w głąb skóry dostarczane są składniki aktywne zamknięte w ampułkach do mezoterapii. Już po pierwszym zabiegu widoczne są jego efekty. Jednak by były one w 100% zamierzone, należy wykonać całą serię zleconą przez lekarza medycyny estetycznej. Mezoterapii mikroigłowa może być stosowana na twarz i dekolt. Przy użyciu odpowiednich preparatów, można za jej pomocą walczyć z cellulitem. Efektem zabiegu jest wygładzona twarz. Zmarszczki zostają zniwelowane. Produkcja nowego kolagenu pozwala odbudować skórę właściwą i tym samym poprawić jej wygląd. Skóra jest jędrna i zdrowa, pozbawiona zmarszczek, przebarwień i blizn. 

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz