Pogrzeby – jak przygotować zmarłego do pochówku?

by redakcja serwisu
pochowek zmarlego

Pogrzeb bliskiej osoby to wiele przygotowań. W tym trudnym okresie trzeba pamiętać o wielu kwestiach. To nie tylko moment, w którym trzeba poradzić sobie z bólem po stracie, ale również zorganizować są pogrzeb. Jedną z kwestii, o których nie można zapominać jest przygotowanie zmarłego do pochówku. Jak to zrobić?

Kto przygotowuje zmarłego do pochówku?

Po śmierci bliskiej osoby, należy wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy, który pomoże przejść przez ten trudny czas. Przygotowaniem zmarłego do pochówku zająć się muszą odpowiednio przeszkoleni pracownicy. Pogrzeby to wydarzenia bolesne i zmierzenie się z traumą śmierci jest samo w sobie trudne. Dlatego tego typu sprawy, najlepiej powierzyć profesjonalistom. Ciało zmarłego do zakładu pogrzebowego przewożone jest z domu lub ze szpitala. Pracownicy zakładu pogrzebowego, z poszanowaniem godności, przeprowadzają niezbędne zabiegi, mające na celu przygotowanie zmarłego do pochówku. Ostatnie pożegnanie, bardzo często odbywa się przy otwartej trumnie, dlatego tak ważne jest, by zmarły wyglądał jakby spał. Pozwala to uniknąć dodatkowej traumy. Rodzina osoby zmarłej może wyrazić wolę specjalnego przygotowania do pogrzebu np. pomalowania paznokci, zafarbowania włosów oraz wykonania określonej fryzury.

Na czym polega przygotowanie zmarłego do pochówku?

Usługi pogrzebowe w Łodzi to nie tylko pomoc w załatwieniu formalności i całej ceremonii pogrzebowej, ale również przygotowanie zmarłego do ostatniego pożegnania. Przygotowanie zmarłego do pochówku zależy od tego, w jakim stanie są zwłoki. Zdarza się, że w wyniku długiego transportu, wypadku czy choroby ciało zmarłego jest w stanie dużego rozpadu. Wówczas należy przeprowadzić balsamowanie zwłok. Ma ona na celu powstrzymanie rozkładu, a często wiążę się także z rekonstrukcją ciała zmarłego. Dzięki temu można poprawić wygląd na czas ostatniego pożegnania. Przygotowanie do pochówku obejmuje zwykle: umycie ciała, zabiegi kosmetyczne, makijaż twarzy, ułożenie fryzury czy ubranie zmarłego w dostarczone przez rodzinę ubranie.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz