Lampa do jazdy dziennej – co wybrać?

by redakcja serwisu

W Polsce jazda z uruchomionym oświetleniem jest wymagana przez cały dzień. Zapomnienie o tym może skutkować otrzymanie mandatu od patrolu policji, który to zauważy. W jeździe za dnia z oświetleniem pomagają specjalne lampy do jazdy dziennej, które posiadają naprawdę wiele zalet. Gdzie je kupić i jakie wybrać?

Gdzie kupić lampę do jazdy dziennej?

Jeśli potrzebna jest nam lampa do jazdy dziennej, to powinniśmy się udać do dobrego sklepu z oświetleniem samochodowym. W nim możemy wyposażyć się w nowoczesne lampy do jazdy dziennej, które będą pasować do wielu samochodów osobowych i po odpowiednim podłączeniu będą świetnie działać.

Wraz z lampami do jazdy dziennej można też wyposażyć się wtedy w pozostałe elementy oświetlenia. Dlatego warto zanim udamy się na zakupy sprawdzić jak działają światła stopu, czy też lampa przeciwmgielna tylna i w razie awarii zakupić również ją i szybko ją wymienić by posiadać w pełni sprawne oświetlenie, gdyż ma to kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Dlaczego warto używać lamp do jazdy dziennej?

W przeszłości wiele aut nie posiadało zamontowanych lamp do jazdy dziennej. Wymóg ich posiadania pojawił się dopiero w samochodach osobowych od 2011 roku i dotyczy on jedynie aut osobowych, które zostały wyprodukowane w tym roku lub później. Jak jednak wiadomo w Polsce jest wiele aut, które pochodzą jeszcze z pierwszej dekady XXI wieku, więc wciąż wiele samochodów nie posiada lamp do jazdy dziennej.

Decydując się na wykorzystanie lamp do jazdy dziennej można liczyć na bardzo niewielkie, ale jednak ograniczenie zużycia paliwa. Wynika to z tego, że lampy do jazdy dziennej posiadają znacznie mniejszą moc od świateł mijania i z tego powodu można ich świetnie używać w pogodne dni, gdy widoczność jest na tyle dobra, że włączanie świateł mijania jest po prostu niepotrzebne. Ponadto lampy do jazdy dziennej nie oślepiają innych kierowców, co również jest naprawdę sporą ich zaletą, gdyż w ten sposób wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo na drogach.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz