Księgowość dla spółek – jak organizować firmowe rozliczenia

by redakcja

Prowadzenie działalności gospodarczej narzuca na nas liczne obowiązki natury prawnej wynikające wprost z obowiązującego w kraju prawa. Mając tego świadomość powinniśmy być przygotowani na prowadzenie księgowości, bądź też zlecenie jej do biura rachunkowego. Obowiązki natury podatkowej są jednymi z podstawowych dla każdej firmy, dlatego warto mieć tego świadomość i tym samym także przygotować się na spełnianie tych obowiązków. Jak sobie z tym poradzić prowadząc spółkę, gdy te wymogi są większe niż przy zwykłej jednoosobowej działalności? Decydować się na biura rachunkowe, czy można postawić na samodzielne prowadzenie księgowości? Z pomocą w prowadzeniu księgowości dla spółek przychodzi wfirma.pl, serwis, który pozwala na samodzielne prowadzenie księgowości, co dotyczy zarówno jednoosobowej działalności jak i księgowości dla spółek.

Oferta wfirma dla spółek

Mając na uwadze wymogi prawne jakie stawiane są spółką serwis wfirma przygotowuje księgowość dla spółek w formie, która będzie pozwalała na spełnianie wszystkich stawianych wymagań. Jednocześnie system przygotowywany jest w taki sposób, by samodzielne prowadzenie księgowości, także pełnej nie stanowiło problemu. Do dyspozycji spółki przygotowany jest system, który pozwala na prowadzenie takich działań jak:

  • pełna księgowość
  • kadry i płace
  • ubezpieczenia ZUS
  • sprawozdania
  • magazynowanie
  • fakturowanie i CRM

Tym samym w systemie przygotowywane są rozwiązania dla spółek pozwalające na kompleksowe prowadzenie działań księgowych, które obejmować będzie zarówno te kwestie, które dotyczą spraw księgowych jak i obowiązków wynikających z ubezpieczenia w ZUS.

Kompleksowe rozwiązania dla spółek

Sięgając do oferty serwisu wfirma spółki prawa handlowego mogą oczekiwać kompleksowych rozwiązań w zakresie prowadzenia księgowości. System dostępny jest dla klientów o każdej porze, na każdym urządzeniu, dlatego wygodnie można dostać się do swoich spraw księgowych i kierować nimi w dowolnym momencie. W jednym systemie znajduje się to wszystko, co konieczne by prowadzić działania księgowe, wysyłać dokumenty do ZUS czy US, przygotowywać faktury, jednolite pliki kontrolne czy sprawozdania. W systemie pojawia się opcja prowadzenia magazynów.

Wsparcie dla przedsiębiorców

W systemie wfirma spółki otrzymują wszystko w jednym miejscu, co istotnie ułatwia prowadzenie działań księgowych i tych wynikających z obowiązków wobec ZUS. Mając wszystko w jednym miejscu, przygotowane w przejrzysty sposób także te osoby, które nigdy nie zajmowały się księgowością będą w stanie sobie z nią poradzić. Co istotne za ofertą wfirma w postaci księgowości dla spółek stoi także merytoryczne wsparcie pracowników, którzy mogą służyć poradą w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie ma pewności, co do działań, które powinien podjąć.

Z pomocą systemu przygotowanego przez wfirma można więc zajmować się samodzielnie księgowością, także w przypadku spółek, nie trzeba więc zlecać takich działań biur rachunkowym, co pozwoli mieć samodzielną kontrolę nad sprawami księgowymi, a jednocześnie pozwoli uniknąć kosztów związanych z zatrudnieniem biura rachunkowego.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz