Klimatyzacja samochodowa – jak powinno się o nią dbać?

by redakcja serwisu

Raczej znaczna większość osób sobie nie wyobraża jeżdżenia samochodem bez klimatyzacji. Gdy słupki rtęci w termometrach szaleją, to naprawdę w samochodzie można zemdleć z ciepła. Wówczas klimatyzacja samochodowa jest w stanie uratować kierowcę i jego pasażerów. Każdy kierowca jednak powinien wiedzieć, że serwis klimatyzacji jest niezwykle ważny. Jak dbać o klimatyzację?

Czy klimatyzacja samochodowa wymaga serwisowania?

Jak najbardziej klimatyzacja samochodowa w Zgierzu wymaga odpowiedniego serwisowania. Nie może być inaczej. Co jaki czas klimatyzacja samochodowa Zgierz powinna być poddawana serwisowi? Koniecznie należy to robić raz do roku. Podczas wizyty mechanik sprawdza ilość chłodniczego czynnika, poprawność działania wszelkich elementów, a do tego szczelność całego układu.

Podczas serwisu trzeba zdezynfekować tor nawiewu powietrza do kabiny. Na pewno zalecane jest przeprowadzenie takowego zabiegu jeszcze przed letnim sezonem. Nie należy jednak z serwisu także rezygnować po zakończeniu okresu z wysokimi temperaturami. Trzeba koniecznie pamiętać o wymianie filtra kabinowego. Można się także spotkać z nazwą filtra pyłkowego.

Z jakimi problemami z klimatyzacją pomoże serwis samochodowy?

Co jak co, ale serwis samochodowy w Zgierzu poradzi sobie z klimatyzacją na piątkę z plusem. Bardzo często klimatyzacja samochodowa wymaga naprawy, ponieważ właściciele samochodu skarżą się na słabą wydajność, a do tego na niedostateczne chłodzenie. Przyczyn takowej awarii może być naprawdę sporo. Najczęściej jest to nieszczelność układu. Kierowcy są sobie sami winni, ponieważ nie decydują się w porę na serwis.

Bardzo często zabrudzony jest sam skraplacz klimatyzatora, czy też nawet chłodnicy silnika. Mechanik sprawdzi także uwagę na pracę kompresora klimatyzatora. Jego obniżona wydajność przekłada się na działanie klimatyzacji.

Warto serwisować na bieżąco klimatyzację, aby uniknąć powyższych awarii i mieć możliwość w każdej chwili skorzystania z klimatyzacji.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz