Idealne zabiegi kosmetyczne na jesień – na które warto się zdecydować?

by redakcja serwisu
Zabiegi na jesień

Nie jest wielkim odkryciem stwierdzenie, że większość Polek zapisuje się na regularne wizyty u zaufanych kosmetyczek. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy manicure i pedicure hybrydowy, a także depilacja laserowa. Zbliżający się okres jesieni zdecydowanie sprzyja odnowom biologicznym, kuracjom regeneracyjnym po wakacyjnych wojażach czy wykonywaniu serii zabiegów o głębokim działaniu pielęgnujących.

Według zaleceń profesjonalnych kosmetologów

Zdaniem profesjonalistów jesień jest najbardziej odpowiednią porą na zadbanie o stan skóry twarzy, dekoltu oraz szyi. Powodów jest kilka, a najważniejsze z nich to:

• warunki pogodowe – ponieważ promienie słoneczne nie oddziałują już tak mocno na naszą skórę, jak w czerwcu czy lipcu; temperatura powietrza również pozostaje w normie, nie występują ani nadmierne upały, ani mrozy,

• koniec okresu wakacyjnego – to czas, kiedy kobiety zaczynają zauważać przebarwienia posłoneczne, pogłębienie zmarszczek czy nierówny koloryt skóry i chcą te niedoskonałości zredukować,

Z tego artykułu dowiesz się więcej, czym są Przebarwienia na skórze – skąd się biorą i czy można im zaradzić?

• skutki nieużywana kremu z filtrem po wykonaniu zabiegu nie będą tak niekorzystne, jak w trakcie lata – każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ważną kwestią jest odpowiednia ochrona skóry przed działaniem promieni słonecznych, jednak nie istnieje możliwość, aby filtr z fotoprotekcją znajdował się na twarzy w każdej możliwej sytuacji (w pracy, podczas spotkań ze znajomymi itd.).

Jakie zabiegi można wykonywać jesienią?

Co do zasady, w okresie od września do listopada można decydować się na praktycznie każdy zabieg kosmetyczny. Oczywiście jeśli nie ma innych przeciwwskazań, takich jak opryszczka, infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, przerwana ciągłość naskórka w miejscu wykonywania zabiegu, nadwrażliwość na składniki zawarte w stosowanych preparatach itp. Natomiast jeżeli chodzi o zabiegi, których nie powinno się przeprowadzać w porze innej niż jesień, są to przede wszystkim:

eksfoliacja kwasami – złuszczanie naskórka za pomocą kwasów alfahydroksylowych (tzw. AHA), betahydroksylowych (BHA) lub polihydroksylowych (PHA) warto zacząć po wakacjach, gdyż wykonanie takiej serii kuracji przyczyni się do oczyszczenia gruczołów łojowych i potowych z zalegającej wydzieliny sebum, brudu i innych zanieczyszczeń, a także wyrównania kolorytu, zniwelowania przebarwień oraz wygładzenia skóry,

• zabiegi z wykorzystaniem lasera – są to przede wszystkim: usuwanie owłosienia, przebarwień w postaci rumienia, fotoodmładzanie czy kuracje przeznaczone dla skóry trądzikowej.

Przykładowo, okazuje się, że skuteczne działanie depilacji laserowej jest uzależnione od kilku czynników, takich jak grubość naskórka i usuwanych włosów, głębokość osadzenia mieszka włosowego oraz karnacja skóry. Opalenizna oczywiście wpływa na jakość takiego zabiegu, dlatego jesień jest właściwą porą, kiedy można go przeprowadzić.

Głównym powodem, dla którego warto wykonywać zabiegi na twarz w porze jesiennej jest minimalne ryzyko wystąpienia powikłań związanych z działaniem światła słonecznego na nasze ciało. Należy pamiętać, że skóra po danym zabiegu regeneruje się jeszcze przez kilka tygodni. Dlatego nie warto decydować się np. na złuszczanie naskórka mocnymi kwasami parę dni przed wakacyjnym wyjazdem za granicę. Uświadamianie klientek w tym zakresie przez kosmetologów jest tak samo ważne, jak procedury związane z przebiegiem samej kuracji bądź przeciwskazania do wykonania zabiegu.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz