Gdzie oddać stare książki?

by redakcja serwisu
uzywane ksiazki

Czytanie książek może sprawiać ogromną radość, dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej czytelników zmaga się z przepełnioną biblioteczką w domu. Często trudno się powstrzymać przed zakupem kolejnych pozycji wydawniczych, które znajdują się w kręgu naszego zainteresowania. Jednak w życiu każdego mola książkowego przychodzi taki moment, w którym powinien rozstać się z częścią swojej prywatnej kolekcji. Pozostaje jednak pytanie, gdzie oddać stare książki, aby nadać im drugie życie? Podpowiadamy!

Gdzie oddać książki – biblioteki

Dobrze zaopatrzona biblioteka publiczna jest marzeniem chyba każdego ucznia czy studenta, ale także wielu osób, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na kupowanie i kolekcjonowanie książek. Oddawanie książek tego typu placówkom to jeden z lepszych pomysłów, dzięki któremu możemy sprawić radość innym czytelnikom. Biblioteki miejskie, wojewódzkie czy uniwersyteckie bardzo chętnie przyjmują darowizny, jednak przed osobistą wizytą w konkretnym oddziale warto wcześniej skontaktować się z władzami i skonsultować swoje zamiary. Jeśli najbliższa biblioteka nie wykazuje chęci przyjęcia zbędnych książek, zawsze warto skontaktować się z placówkami w innych regionach kraju i wysłać je pocztą.

Gdzie oddać książki używane – wymiana

Wielu z nas decyduje się na oddanie starych książek, które przestają odpowiadać naszemu gustowi czytelniczemu. Tym samym zajmują tak cenne miejsce w domowej biblioteczce, które mogłoby stać się nowym domem dla innych, zdecydowanie bardziej nas interesujących tytułów wydawniczych. Dlatego też warto spróbować swoich sił na forach internetowych, grupach czytelniczych na portalach społecznościowych czy portalach aukcyjnych, gdzie można znaleźć wielu chętnych na nieodpłatną wymianę używanych książek.

Gdzie sprzedać książki używane?

Książki używane przeżywają obecnie swoje „pięć minut” i zainteresowanie kupnem egzemplarzy z drugiej ręki z każdym rokiem przybiera na sile. Dlatego też warto skorzystać z okazji i sprzedać swoje zdobycze literackie w bardzo korzystnych cenach. W tym celu nie trzeba nawet wychodzić z domu – można to zrobić wygodnie, przez internet, za pośrednictwem sklepów z książkami używanymi, które działają też jako skupy online. Jednym z takich sklepów jest SkupSzop, gdzie każdy może sprzedać swoje stare książki i zasilić swój budżet czytelniczy. Zarobione pieniądze można wydać na zakup książek z drugiej ręki albo spożytkować je w inny sposób. Wielu czytelników decyduje się na przeznaczenie środków ze sprzedaży na cele charytatywne, o czym warto pomyśleć.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz