Elegancka moda męska od A do Z. Czym się kierować podczas zakupu?

by redakcja serwisu
idealny garnitur

Istnieją pewne elementy garderoby, które powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. Chociaż warto regularnie przeglądać swoje ubrania i w razie potrzeby inwestować w nowe, to jednak należy również zdawać sobie sprawę z tego, że wiele jest klasyków mody męskiej, które kupione raz — zostaną na wieszakach na długo. Jakie są najważniejsze eleganckie ciuchy męskie? Przede wszystkim skrojony idealnie garnitur oraz pasująca do niego dobrej jakości koszula. Nie każdy jednak potrafi poradzić sobie z wyborem odpowiednich ubrań. Czym więc się kierować i na co zwracać uwagę? Co jeszcze powinno znaleźć się w szafie eleganckiego mężczyzny?

Garnitur jako podstawa każdej męskiej garderoby

Ci, którzy na co dzień noszą garnitury, doskonale wiedzą, jak ważne jest to, aby strój ten był idealnie skrojony. Dzięki temu będzie on nie tylko wygodny, ale również odpowiednio podkreśli sylwetkę. Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej garderobie przynajmniej jeden garnitur — najlepiej, aby był on w jednolitej barwie, bez zbędnych wzorów. Ten fundament mody męskiej nie zmienia się od lat.

Doskonale sprawdzi się tutaj popularna czerń, ale nie tylko — kolor szary czy granatowy będzie pasował równie dobrze. Dopiero kiedy w szafie znajduje się przynajmniej jeden klasyczny garnitur — można pomyśleć o ewentualnym zakupie takich, które wyróżnią się kolorem, wzorem czy materiałem. Markowa odzież męska może być dobrym wyborem podczas zakupu nowej garderoby. Nie warto na niej oszczędzać, szczególnie jeśli w zamyśle ma ona przetrwać nieco dłużej.

Warto również zaopatrzyć swoją szafę w sportową wersję garnituru — taki strój doskonale sprawdzi się podczas nieco mniej oficjalnych okazji. Jak widać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odzież sportowa męska była jednocześnie elegancka.

Koszula, pasek i buty — czym się kierować przy wyborze?

Wielu osobom mogłoby się wydawać, że dobrana do garnituru koszula, powinna być biała. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby była, bowiem białe koszule wyglądają nienagannie w połączeniu z niemal każdym kolorem garnituru, jednakże można również postawić na nieco bardziej niecodzienne barwy, pisał o tym PortalWRC.pl.

Elegancka moda męska od A do Z. Czym się kierować podczas zakupu?

Elegancka koszula męska

Doskonale sprawdzają się koszule błękitne, które można łączyć z czarnymi, niebieskimi lub granatowymi marynarkami, a także bladoróżowe, które coraz częściej zdają się zastępować te białe. Nieco bardziej wzorzyste koszule również są mile widziane — choć powinno się je zakładać na nieco mniej formalne okazje.

Jeśli natomiast chodzi o pasek — niektórzy zastanawiają się, czy należy go zakładać do garnituru. Odpowiedź brzmi: jest to wręcz wskazane! Zakładając garnitur, należy pomyśleć o akcesorium w postaci paska lub szelek. Decydując się na zakup paska, dobrze jest pamiętać, aby wybrać taki, który będzie pasował do obuwia. W przypadku wyboru granatowego garnituru doskonale sprawdzi się pasek oraz obuwie w kolorze brązowym, który świetnie komponuje się z granatem.

Zegarek do garnituru — jaki wybrać?

Nie każdy zegarek pasuje do garnituru. Przy wyborze zegarka męskiego najlepiej kierować się tym, aby był on proporcjonalny do reszty ciała. Choć obecnie modne są duże zegarki, to do garnituru warto jednak postawić na taki, którego średnica wynosi mniej niż 40 mm średnicy. Powinien on bez problemu mieścić się pod mankietem koszuli oraz posiadać skórzany pasek.

Kompletując eleganckie ciuchy męskie oraz akcesoria do nich, warto pamiętać o tym, aby były wykonane z dobrej jakości materiałów. Decydując się na takie, można mieć pewność, że będą wyglądać doskonale przez długi czas.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz