Dokumentacje środowiskowe – o czym mowa w praktyce?

by redakcja serwisu
dokumentacja

Do prowadzenia szeroko zakrojonych inwestycji budowlanych konieczne jest uzyskanie wielu zgód oraz pozwoleń, w tym tych od organów zajmujących się ochroną środowiska. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiednich dokumentacji środowiskowych. Gdzie znaleźć firmę, która się w nich specjalizuje i czemu są one potrzebne?

Gdzie znajdziemy specjalistów od dokumentacji środowiskowych?

Aby odszukać dobrych specjalistów, którzy są w stanie pomóc wykonać dokumentacje środowiskowe w Łódzkim możemy na przykad skorzystać z internetu. W nim znajdziemy wiele firm, które współpracują z przedsiębiorcami prowadzącymi inwestycje, którzy dodatkowo potrzebują odpowiednich dokumentacji środowiskowych, aby móc uzyskać wymagane pozwolenia.

Z usług takiej firmy możemy skorzystać na przykład, gdy interesuje nas rekultywacja składowisk w Łódzkim. Dotyczy to firm, które posiadały własne składowisko opdadów i aby je zlikwidować konieczne jest przywrócenie wartości przyrodniczych lub użytkowych terenowi, na którym się znajdują. Właśnie w tym może pomóc kancelaria doradztwa gospodarczego.

Czym dokładnie są dokumentacje środowiskowe?

Pełna dokumentacja środowiskowa obejmuje naprawdę wiele dokumentów, które są wymagane przede wszystkim przez organy ochrony środowiska. Przygotowując je pokazujemy, że nie szkodzimy w nadmierny sposób naturze i działamy w zgodzie z prawem. Przygotowanie dokumentacji środowiskych jest także konieczne by uniknąć niepotrzebnych i czasem dosyć wysokich kar.

Dokumentacje środowiskowe to na przykład karta inwestycyjna danego planowanego prezz nas przedsięwzięcia, pełna dokumentacja geotechniczna informująca o stanie gleb na terenie przeprowadzanej inwestycji, raport o początkowym stanie zanieczyszczenia gleby oraz wód gruntowych na miejscu inwestycji oraz w najbliższej okolicy czy też raport o oddziaływaniu planowanej inwestycji na środowisko naturalne. Posiadając taki komplet dokumentacji przygotowany wraz ze specjalistami możemy być w pełni spokojni.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz