Czym zajmuje się prawnik rozwodowy?

by redakcja serwisu
klient w sądzie

Szacuje się, że aktualnie rozwodzi się nawet co trzecia para. Rozwód wymaga wniesienia sprawy do sądu. Wprawdzie można zrobić to bez pomocy prawnika, lecz obecnie małżonkowie planujący rozwód coraz częściej wybierają usługi prawne. Kompleksowe wsparcie może zapewnić wtedy prawnik rozwodowy. Kto to jest? Jakie usługi świadczy?

Prawnik rozwodowy – kto to jest?

Osoba jak prawnik rozwodowy to prawnik, którego specjalnością są rozwody. Tego typu terminu nie można znaleźć w żadnych przepisach, jednak jego stosowanie utarło się w stosunku do tych prawników, którzy zajmują się prawem rodzinnym i opiekuńczym, a w szczególności rozwodami.

Prawnikiem rozwodowym może być zarówno adwokat, jak i radca prawny, który specjalizuje się w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Czym zajmuje się prawnik rozwodowy?

W swojej codziennej praktyce prawnik rozwodowy zajmuje się wszystkimi czynnościami, jakie związane są z rozwodami, pomagając dzięki temu swoim klientom w przejściu tego trudnego okresu. Nie bez powodu rozwód znajduje się na liście najbardziej stresujących zdarzeń w życiu człowieka.

Prawnik rozwodowy oferuje swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług, do których zaliczane są między innymi:

  • poradnictwo prawne – prawnik doradzi, jakie są szanse na rozwód, czy lepiej zdecydować się na rozwód bez orzekania czy z orzekaniem o winie, odpowie na pytania dotyczące podziału majątku, alimentów, opieki nad dziećmi

  • przygotowywanie pism – prawnik napisze pozew rozwodowy i przekaże go do sądu, może także przygotować inne pisma, na przykład o alimenty

  • reprezentacja klienta w sądzie – prawnik będzie występował w imieniu swojego klienta w sądzie, pomagając mu podczas rozprawy

Małżonkom planującym rozwody Radom zapewnia dostęp do kancelarii prawnych specjalizujących się w ich prowadzeniu. Dokładne informacje dotyczące oferty prawników rozwodowych w Radomiu można znaleźć już teraz online.

Prawnik rozwodowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Pomoc prawnika rozwodowego wskazana jest przede wszystkim wtedy, gdy rozwód może być trudny i może przez to trwać dłużej.

Skorzystanie z usługi specjalisty rekomendowane jest w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, że drugi małżonek nie będzie chciał pójść na ugodę, na przykład w kwestii opieki nad dziećmi czy podziału majątku. Także pomoc adwokata czy radcy prawnego zajmującego się rozwodami będzie nieoceniona w sytuacji, gdy planowany jest rozwód z orzekaniem o winie.

Z pomocą prawnika rozwodowego przejście całego procesu rozwodu może być zatem znacznie łatwiejsze, szybsze i mniej stresujące.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz