Czy warto robić zakupy w Black Friday?

by redakcja serwisu
Black Friday Promocje

Black Friday śmiało można okrzyknąć wielkim świętem konsumpcjonizmu. Jesteśmy wówczas wabieni wielkimi promocjami. Wielu z nas uważa, że to szansa na znakomite i tanie zakupy. Czy jednak tak faktycznie wygląda rzeczywistość? Czy podczas zakupów w Black Friday można naprawdę zaoszczędzić? Zastanówmy się nad tym problemem. Albowiem coraz częściej można spotkać się z głosami specjalistów, że konsumenci są wówczas nabijani w przysłowiową butelkę. Tak więc czy warto robić zakupy w Black Friday?

Czy promocje na Black Friday faktycznie są korzystne?

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się promocjom szumnie ogłaszanym przez sprzedawców. Ostatnio przeprowadzono badania, które wykazały, że sprzedawcy tuż przed Black Friday celowo podnoszą ceny, aby w trakcie tego święta zaproponować swoje produkty z mega zniżką. Jak więc widać jest to swego rodzaju zagrywka, mająca na celu napędzenie sprzedaży. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie promocje proponowane na Black Friday i porówna z cenami z poprzedniego okresu, to okazuje się, że w tym całościowym ujęciu obniżka cen jest znikoma, albo nie ma jej wcale. Świadczy to o tym, że prawdziwe obniżki są okazyjne.

Warto również podkreślić, że to święto konsumpcjonizmu wykorzystywane jest przez sprzedawców do wietrzenia magazynów. Dlatego szczególną uwagę zwróćmy na elektronikę. Bo może się okazać, że ten sam sprzęt po nowym roku będzie jeszcze bardziej przeceniony. W tym wypadku jednak poradzą sobie osoby, które są rozeznane w kwestiach technologicznych.

Czy warto robić zakupy w Black Friday?

W związku z powyższym, czy warto robić zakupy w Black Friday? Oczywiście, że tak – tylko z głową. Nie dajmy się ponieść emocjom. Obniżki o 70, 80% procent mogą naprawdę zaszumieć nam w głowie. A to prosta droga do nieracjonalnych zakupów i straty pieniędzy. Przede wszystkim listę zakupów warto sobie zrobić znacznie wcześniej. Ustalmy dokładnie co chcemy kupić i monitorujmy ceny tych produktów. Wówczas będziemy mogli skonfrontować to z cenami promocyjnymi. Dopiero wtedy będziemy wiedzieli, czy ten zakup naprawdę nam się opłaca. Nie dajmy się zwariować. Sprzedawcy nie rozdają produktów za darmo. Oni na Black Friday też chcą wyjść na swoje. Tak więc zakupy w tym czasie, to nie zawsze jest sytuacja win-win. A w przypadku zakupu telewizora, czy też konsoli zdecydowanie lepiej jest poczekać do nowego roku. Wówczas przeceny zeszłorocznego sprzętu mogą być naprawdę spore.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz