Co zawiera pakiet diagnostyczny dotyczący sprawdzenia auta przed zakupem? 

by redakcja serwisu
przeglad samochodu

Sprawdzenie samochodu przez diagnostę przed zakupem może kosztować od 200 do 600 złotych w zależności od wybranego pakietu. Podstawę każdego z nich stanowi sprawdzenie wiarygodności dokumentów, weryfikacja stanu wypadkowego, ocena stanu podzespołów, sprawdzenie auto w warsztacie oraz diagnostyka komputerowa. Co jeszcze oferują firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu inspekcji samochodów? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. 

Inspekcja samochodu – co zawiera podstawowy pakiet?

Obecnie możesz skorzystać z oferty wielu firm, które zajmują się sprawdzaniem pojazdu przed zakupem. Główne różnice pomiędzy nimi to rodzaje pakietów, ceny i zakres usług. Koszt inspekcji samochodu zależy także od miasta, konkurencyjności firm i faktu, czy samochód jest powypadkowy.

Najtańszy pakiet zawiera zazwyczaj podstawowy zakres usług, czyli:

• weryfikację wiarygodności dokumentów pojazdu,
• badanie stanu lakieru samochodu przy użyciu miernika,
• udokumentowanie stanu pojazdu na zdjęciach,
• jazdę próbną, podczas której weryfikowana jest sprawność układu kierowniczego, zawieszenia i hamulców,
• oględziny silnika,
• ocena wnętrza samochodu.

Niektóre firmy zajmujące się przeprowadzaniem inspekcji pojazdów oferują również możliwość negocjacji cen samochodu. Po przeprowadzeniu inspekcji otrzymasz stosowny raport, niekiedy wzbogacony o ocenę sprawdzającego oraz wycenę koniecznych napraw.

Na co możesz liczyć wybierając droższe pakiety sprawdzenia samochodu w Warszawie?
W kwestii sprawdzenia samochodu w Warszawie poza pakietem podstawowym, do wyboru zwykle będziesz miał również pakiet rozszerzony oraz premium / extra. W pakiecie rozszerzony o średniej cenie poza usługami z pakietu podstawowego, otrzymasz dodatkowo wizytę w warsztacie samochodowym oraz sprawdzenie podwozia. Pakiety premium uwzględniają dodatkowo takie usługi jak diagnostyka komputerowa, wizytę na profesjonalnej stacji diagnostycznej, negocjację ceny pojazdu czy też wpłacenie zaliczki za samochód.

Samodzielne sprawdzenie auta przed zakupem – czy warto?

Przed dokonaniem profesjonalnej inspekcji samochodu możesz samodzielnie sprawdzić historię pojazdu dzięki znajomości numeru VIN. Po otrzymaniu odpowiedniego ciągu cyfr od sprzedającego wystarczy wejść na rządową stronę do sprawdzania historii pojazdu i pobrać raport na temat danego auta.

Takim sposobem zyskasz informacje na temat tego, kiedy i gdzie pojazd został zarejestrowany po raz pierwszy, a także daty poszczególnych badań technicznych. Ponadto uzyskasz wgląd w informacje na temat zmiany poprzednich właścicieli, informacje na temat obecnej polisy ubezpieczeniowej oraz potwierdzisz czy dany pojazd nie znajduje się w ewidencji pojazdów skradzionych.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz