Atrakcyjna galeria handlowa – co ją wyróżnia?

by redakcja

Rynek centrów handlowych w Polsce wciąż prężnie się rozwija, o czym świadczą kolejne nowoczesne obiekty wielkopowierzchniowe na mapie naszego kraju. Niegdyś galerie handlowe były cechą wyróżniającą największe metropolie – dzisiaj możemy je znaleźć w dużo mniejszych miejscowościach o liczbie mieszkańców nie przekraczającej kilkudziesięciu tysięcy. To pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w sektorze handlowym.

Jednak każdy medal ma dwie strony – ogromna konkurencja wśród deweloperów i właścicieli galerii handlowych niejako zmusza przedsiębiorców do stosowania coraz bardziej nieszablonowych rozwiązań w trosce o zadowolenie klientów. Nowoczesne wnętrza czy dobra lokalizacja centrów handlowych nie wystarczy, aby przyciągnąć kolejnych miłośników zakupowych szaleństw. Zatem jak powinna wyglądać atrakcyjna galeria handlowa?

Idealna galeria handlowa – jak najbliżej klienta

Strategia marketingowa w każdym biznesie odgrywa jedną z kluczowych ról. Nie inaczej jest w przypadku centrów handlowych, które w dobie rozwijającej się branży e-commerce muszą jeszcze mocniej pracować nad zainteresowaniem ze strony klientów. W dzisiejszych czasach to social media są pierwszym kanałem informacyjnym niemal dla każdego posiadacza smartfona, dlatego jest to obszar o wielkim potencjale marketingowym.

Umiejętnie prowadzony profil na Facebooku czy Instagramie coraz częściej staje się ważnym ogniwem w bitwie o kolejnych, zadowolonych klientów galerii handlowych. Co więcej, wiele centrów handlowych „wypuszcza” na rynek swoje autorskie aplikacje. Najbardziej znane centrum handlowe w Warszawie, czyli Złote Tarasy, udostępnia swoim klientom apkę za pomocą której mogą m.in. zbierać punkty lojalnościowe czy znaleźć drogę do wybranego sklepu.

Atrakcyjne centrum handlowe – dostępność marek

Wielu konsumentów dokonuje wyboru galerii handlowej po uprzednim przeanalizowaniu dostępności kilku wybranych przez siebie marek. Klienci korzystający z usług centrów handlowych oczekują od obiektów wielkopowierzchniowych szerokiego asortymentu, który daje im poczucie bezpieczeństwa i pełną kontrolę nad zakupami. Im więcej znanych i lubianych marek w centrum handlowym, tym większe prawdopodobieństwo jego sukcesu. Pomimo wielkiego zainteresowania markami z niskiej czy średniej półki cenowej, galerie handlowe nie rezygnują z brandów luksusowych, które również posiadają grono oddanych klientów. Różnorodność produktów dostępnych w jednym miejscu to cecha, która w większości przypadków staje się czynnikiem decydującym o sukcesie centrum handlowego.

Centrum handlowe – wszystko na wyciągnięcie ręki

Centra handlowe w Warszawie czy Krakowie, a obecnie również w wielu mniejszych miastach w Polsce, przestają być postrzegane tylko jako idealne miejsce do zrobienia szybkich zakupów. Kompleksowość usług galerii handlowych zapewnia komfort i oszczędność czasu, której tak często szukamy. Wielofunkcyjna oferta centrów handlowych, na którą składają się najczęściej: zakupy, rozrywka oraz gastronomia, to idealnie rozwiązanie dla coraz bardziej zapracowanej, miejskiej społeczności, która nastawiona jest na sukces. Co więcej, atrakcyjne centrum handlowe dla wielu oznacza obiekt znajdujący się w dogodnej lokalizacji dla zmotoryzowanych, a także dla użytkowników komunikacji miejskiej. Złote Tarasy, czyli największa galeria handlowa w centrum Warszawy jest połączona z Dworcem Centralnym, co dla wielu jest ogromnym udogodnieniem. Nie można także zapominać, że Złote Tarasy posiadają aż 1000 miejsc parkingowych, w tym również dla aut elektrycznych.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz