Triki na iPhone, które warto znać

by redakcja serwisu
Tricki w Iphonie

Smartfony firmy Apple nie mają sobie równych jeżeli chodzi o skalę popularności – iPhone uchodzi obecnie za telefon kultowy, który jest czymś więcej niż tylko nowoczesnym urządzeniem mobilnym. Jest niezwykle łatwy w obsłudze, a przy tym maksymalnie wydajny i urzeka swoim minimalistycznym designem. Kupując pierwszego w życiu iPhone’a warto jednak wiedzieć, że posiada on szereg przydatnych funkcji, które usprawniają jego codzienne użytkowanie. O jakie funkcje chodzi?

Triki na iPhone: usuwanie napisanego tekstu

Każdy użytkownik smartfona zna to uczucie, kiedy napisana wiadomość tekstowa nie brzmi dobrze i trzeba ją w całości usunąć. Użytkownicy iPhone’ów wcale nie muszą używać do tego tradycyjnego klawisza, a jedyne co muszą zrobić to… lekko potrząsnąć telefonem. Co więcej, dzięki funkcji szybkiego usuwania napisanego tekstu można go również sprawnie przywrócić, ponownie potrząsając smartfonem. Niezwykle wygodna opcja, zwłaszcza dla niecierpliwych, która pozwala znacznie ułatwić codzienną pracę z iPhonem.

Triki na iPhone: dodawanie do ekranu początkowego

Zdarzają się takie usługi internetowe, które z różnych powodów nie posiadają dedykowanej aplikacji w App Store. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z takiej usługi wymaga każdorazowego włączania przeglądarki internetowej. Wystarczy dodać skrót pożądanej strony internetowej do ekranu głównego iPhone’a, aby uniknąć konieczności problematycznego wchodzenia w pasek zakładek na poziomie przeglądarki.

Triki na iPhone: wyłącznik czasowy

Niewielu użytkowników smartfonów z systemem iOS wie, że w iPhone’ach istnieje funkcja, która pozwala wyłączyć daną aplikację multimedialną automatycznie po określonym czasie użytkowania. Jest to możliwe dzięki opcji wyłącznika czasowego, którą można znaleźć w ustawieniach aplikacji „zegar”, a następnie w sekcji „minutnik”. Wystarczy ustawić pożądany czas, np. 15 min i kliknąć w panel „wyłącz odtwarzanie”. Dzięki temu każdy użytkowników tak popularnych aplikacji multimedialnych jak Netflix czy Spotify może bez problemu użytkować je przed snem bez obawy, że po zaśnięciu aplikacja wciąż będzie aktywna.

Triki na iPhone: dioda powiadomień

Większość użytkowników Androida przyzwyczajonych jest do obecności w swoim telefonie diody powiadomień, której próżno szukać w iPhonie. Powiadomienia na urządzeniach z iOS w trybie cichym są sygnalizowane poprzez wibracje, co dla niektórych przestaje być wystarczające. Istnieje jednak sprytny sposób na wykorzystanie diody LED wbudowanej w smartfona Apple – wystarczy wejść w ustawienia ogólne, sekcję „dostępność” i „słyszenie”, gdzie powinna się znaleźć opcja „Miganie diody przy alertach”.

Awaria iPhone’a: co robić?

Smartfony firmy Apple są liderami na rynku elektroniki w dużej mierze dzięki ciekawym funkcjom usprawniającym korzystanie z telefonu. System iOS pozwala na sprawne i bezawaryjne użytkowanie telefonu przez długi czas, choć nie można całkowicie uchronić się przed jego awarią. „Złośliwość rzeczy martwych” dopada również iPhone’y, choć zdarza się to niezwykle rzadko. Częściej jednak dochodzi do sytuacji, w których to upadek czy zalanie telefonu nie pozwala na jego optymalną pracę. W przypadku rozbitej szybki należy wyjątkowo szybko reagować – wymiana szybki iPhone w profesjonalnym serwisie Apple w Warszawie pozwala ekspresowo przywrócić go do idealnego stanu sprzed awarii, co jest kluczowe dla jego wydajności i płynnej pracy systemowej.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz