Salon 2020 – trendy w kolorach, meblach i dodatkach

by redakcja serwisu
Trendy w aranżacji salonu

Wraz z końcem starego roku żegnamy kilka rozwiązań aranżacyjnych, które wychodzą już z mody i witamy całkiem nowe trendy. Jak urządzić salon w 2020 roku? Teraz zamiast stonowanych i chłodnych szarości modne są barwy, które ocieplają wnętrze i nadają mu optymistycznego charakteru. Na miejsce białych mebli z wykończeniem na wysoki połysk, teraz lepiej sprawdzać się będą bryły, które wykonane są z naturalnych surowców i wyróżniają się barwnymi i odważnymi kolorami. Zmian jest wiele, a jeżeli chcesz stworzyć wnętrze modne i stylowe, to czas najwyższy się z nimi zapoznać. Co jeszcze warto wiedzieć o nowych trendach wnętrzarskich na 2020 rok?

Kolory do salonu na 2020 rok – mocne barwy i pastele

Jakie koloru wybrać do salonu na 2020 rok? Przez lata modne były chłodne barwy szarości połączone z odcieniem niebieskiego, jednak nadszedł czas na wielkie zmiany. Teraz warto ocieplić wnętrze mocnymi barwami i pastelami. Najlepiej do salonu sprawdzą się kolory, które inspirowane są ziemią. Pomagają one przybliżyć się do natury, a co więcej ułatwiają znalezienie chwili na relaks po ciężkim i długim dniu pracy. Najmodniejsze kolory 2020 roku to: beże, które obecnie uważane są za najbardziej naturalną barwę. Dla miłośników odważniejszych rozwiązań najlepiej będzie zdecydować się na pomarańczowy.

Modne meble do salonu na 2020 rok

Stylistyka vintage jest znana już od wielu lat. Jednak obecnie zdecydowanie się umocni. Modele mebli będą wyglądać jak bryły, które wykonywane były w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Jednak to nie wszystko, do ich zrobienia będą wykorzystywane materiały, które używane były w tamtych czasach. To więc oznacza, że stworzone będą z materiałów trwałych i szlachetnych. Modne meble na 2020 rok to również zaokrąglone kanty, a także bryły, które mają idealny kształt okręgu. Z powodzeniem można wybrać modele, które wykonane są z elastycznego i giętkiego plastiku. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z ostrych i wyraźnych linii, które mogą być widoczne w szczególności w dodatkach.

Oświetlenie – trendy na 2020 rok

Oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia domowego. Daje ono swobodę poruszania się po pomieszczeniach, a co więcej dba o wzrok wszystkich domowników. To jednak nie wszystko – lampy nadają prawdziwy charakter każdemu pomieszczeniu. Do wnętrz w 2020 roku najlepiej sprawdzać się będą lampy o okrągłych kształtach, a także w różnorodnych odcieniach pasteli. Warto również wybrać oświetlenie, które wykonane jest z metalu, skóry i szkła.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz