Jak dbać o tatuaż?

by redakcja serwisu
Tatuaż

Tatuaże to modyfikacja, która pozwala na zmienienie wyglądu swojego całego ciała. Ta metoda bardzo często kojarzyła się ze środowiskiem więziennym, jednak to spostrzeżenie zmieniło się na przestrzeni lat. Obecnie tatuaże uznawane są za formę sztuki. Jak dbać o tatuaż tak by wyglądał on doskonale a jego kolory stale były wyraźne.

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Tuż po wykonaniu tatuażu każdy artysta powinien zabezpieczyć swoje dzieło na skórze, metod na to jest naprawdę wiele. Do tego można użyć folii, bandażu lub różnego rodzaju gaźników. Opatrunki tego rodzaju powinno zdjąć się po dwóch lub trzech godzinach tak by skóra mogła swobodnie oddychać. Po usunięciu zabezpieczenia warto przemyć tatuaż delikatnie mydłem do tego zadania najlepiej sprawdza się szare mydło lub naturalne kosmetyki. Do osuszenia tatuażu najlepiej będzie używać ręcznika papierowego który docisnąć należy do świeżej rany. Unikaj wycierania tatuażu ręcznikiem ponieważ może on podrażnić skórę a także sprawić ból i dyskomfort.

Maść na tatuaż

Tatuaże należy smarować specjalnymi kremami które przeznaczone są do pielęgnacji takich modyfikacji na skórze. Na rynku pojawia się bardzo wiele tego rodzaju specyfików, powinny one zawierać w swoim składzie substancje które nie uczulają. Warto jednak sprawdzić czy skóra dobrze reaguje na daną substancje. Po nałożeniu kremu tatuaż można z powrotem zabezpieczyć opatrunkiem, warto jednak pamiętać by nie trzymać go zbyt długo. Smarowanie tatuażu kremem najlepiej powtarzać co 4 godziny.

Codzienna pielęgnacja tatuażu

Świeży tatuaż nie powinien być stale trzymany pod folią ponieważ podrażniona skóra musi oddychać by móc się dobrze regenerować, naskórek potrzebuje odpoczynku jednak jeżeli wychodzisz na dwór lub idziesz spać czy kąpać się pamiętaj by zabezpieczyć tatuaż tak by nie podrażnić skóry i tak żeby nie dostały się do niej żadne zabrudzenia. Po wykonaniu tatuażu najlepiej nosić opatrunek przez 2 lub 3 dni by skóra mogła zregenerować się i dobrze zagoić, przez kolejne 10 dni należy po prostu smarować tatuaż specjalną maścią której zadaniem jest przyspieszenie gojenia się ran.

Czego należy unikać po wykonaniu tatuażu?

Jeżeli wykonasz tatuaż pamiętaj by przez pierwsze 5 dni od tego zabiegu nie pić alkoholu ponieważ może on mieć negatywny wpływ na gojenie się ran. Pamiętaj również by nie wystawiać tatuażu na słońce , unikaj opalania się ponieważ to może sprawić ci bardzo duży dyskomfort nie decyduj się na uprawianie sportu przez przynajmniej 2 tygodnie.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz