Decentralne ogrzewanie klimatyzacją. 3 najważniejsze zalety takiego rozwiązania

by redakcja serwisu
decentralne ogrzewanie

Klimatyzacja to coraz częściej wybierany sposób ogrzewania domu. Nic w tym dziwnego, gdyż rozwiązanie jest nowoczesne, ekologiczne, praktyczne, pozwala na wszechstronne ogrzanie domu. Nie bez znaczenia jest również komfort latem, gdy możemy skutecznie chłodzić wnętrza.

Budowa domu to zawsze spore wyzwanie finansowe, na które najczęściej zaciągamy kredyt. Niemniej jednak budując dom trzeba również spoglądać na stale rosnące koszty utrzymania, które są oczywiście większe im większy posiadamy dom. Do jednych z najważniejszych kosztów stałych zdecydowanie trzeba doliczyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Tu mamy do wyboru oczywiście bardzo dużo rozwiązań, które możemy dopasować do wielkości domu, a także własnych potrzeb, głównie finansowych. Koszty ogrzewania domu zależą między innymi od:

– wielkości domu,
– ilości domowników,
– jakości kotła,
– wysokości optymalnej temperatury,
– jakości grzejników oraz okien,
– izolacji pionowej oraz poziomej.

W przypadku nowych domów, gdzie od podstaw możemy zadbać o izolację płyty oraz fundamentów, a także ścian, dachu bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie takiego rozwiązania, jak klimatyzacja. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi zapewnimy sobie komfort grzewczy przez cały rok.

Zobacz także: https://deco24.pl/nowoczesny-izolowany-dom-czym-najwygodniej-go-ogrzac/

Komfort zimą, komfort latem

Klimatyzacja, daje maksymalny komfort grzewczy nie tylko zimą, ale również latem, gdy mamy szansę na skutecznie zmniejszenie temperatury w pomieszczeniach.

Jeżeli chodzi o system grzewczy to zaletą klimatyzacji jest oczywiście jej decentralność – brak kotłowni, pieca, grzejników i związanych z nimi regulatorów. Miejsce na kotłownię możemy zdecydowanie przeznaczyć na inne cele, np. pralnię czy suszarnię. Warto wspomnieć także o tym, że brak tradycyjnej kotłowni to przede wszystkim brak magazynowania opału, sprzątania popiołu. Otrzymujemy instalacje, która sprawnie ogrzeje każde pomieszczenie w domu.

Ekologia, rozwiązania na miarę 21 wieku

Budując dom i wybierając system grzewczy ważne jest to, aby wybierać rozwiązania nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim ekologiczne. Klimatyzacja jest jednym z najbardziej ekologicznych systemów grzewczych, gdyż do zasilania nie wykorzystuje paliwa stałego. To oznacza brak spalin.

Wygoda i estetyka

Klimatyzacją prosto wygodnie sterować, a klimatyzatory ścienne są małe i niezwykle estetyczne, można więc je bez problemu dopasować do wystroju wnętrz i nie obawiać się, że go popsują.

Zobacz również te artykuły

1 comment

Zostaw komentarz