Broda – jak ją pielęgnować?

by redakcja serwisu
Broda

Męska broda na początku swojego wzrostu nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji, jednak im jest dłuższa, tym jej atrakcyjny wygląd, miękkość i atrakcyjny kształt stają się trudniejsze w utrzymaniu. Jak więc pielęgnować brodę by każdego dnia wyglądała ona świetnie, a co więcej doprowadzała do szału wszystkie kobiety.

Podpowiadamy jak pielęgnować brodę – szybki wzrost

Wyhodowanie brody, która okala twarz może trwać nawet 4 tygodnie. Przez ten czas najlepiej zostawić ją samą sobie i nie decydować się na jej przycięcie. Jest to konieczne ponieważ na początku skóra twarzy może swędzieć, jeżeli spotka cię taka dolegliwość możesz zastosować kremy nawilżające. Jednak po upływie 4-6 tygodni możesz zacząć ją przycinać, stylizować i nadawać jej wybrany przez siebie kształt. Jeżeli chcesz przyśpieszyć porost włosów, w tym również brody możesz dbać o swoją dietę tak by była ona zróżnicowana. Staraj się również prowadzić zdrowy tryb życia. W diecie na szybki porost brody nie powinno zabraknąć błonnika, białka, witamin i minerałów a także nienasyconych tłuszczów. Możesz również sięgnąć po takie składniki jak krzem, biotyna i witamina E. Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie dostarczyć tych składników odżywczych do swojego organizmu skutecznym sposobem na zapobiegnięcie niedoborów jest sięgnięcie po suplementy diety.

Jak pielęgnować brodę – o czym musisz pamiętać ?

Dieta i prowadzenie zdrowego trybu życia nie zawsze jest wystarczające. Mężczyźni, którzy chcą cieszyć się piękną in zadbaną brodą powinni codziennie pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwsza z nich to przycinanie brody specjalnymi nożyczkami lub trymerem. Można robić to samodzielnie w domu i na sucho. W ten sposób można skracać włoski w okolicy ust i nosa. Jeżeli jednak nie jesteś pewien czy dasz sobie samodzielnie radę z tym zadaniem możesz oddać się w ręce doświadczonych specjalistów, który doskonale zadbają o twój zarost. Trzeba również pamiętać, że broda wymaga codziennej pielęgnacji. Wybieraj i stosuj więc do niej odpowiednie kosmetyki do mycia twarzy i szampony, które są dedykowane męskiemu zarostowi. Regularnie pozbywaj się martwego naskórka używając do tego żelu z peelingiem. Wosk stosuj nie tylko do pielęgnacji brody ale również po to, by nadać jej przyjemny zapach. Staraj się każdego dnia stosować kremy nawilżające do twarzy i olejki do brody, w ten sposób zapobiegniesz wysuszaniu się skóry twarzy i będziesz mógł się cieszyć miękkim zarostem.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz