Aplikacje do biegania – jak wybrać najlepsze?

by redakcja serwisu
Aplikacje do biegania na telefon

Lubisz biegać? Chcesz zacząć dbać o swoją formę? Z pewnością do tego rodzaju treningów przydadzą się aplikacje do biegania z którymi ćwiczenia będą znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze. Przekonaj się jak wybrać najlepszą aplikację do biegania.

Najlepsze aplikacje do biegania

Istnieje wiele aplikacji, które wspomagają wykonywanie treningu. Współczesne programy ułatwiające bieganie potrafią mapować trasę, dokładnie obliczają pokonany dystans i wyznaczają prędkość, a także pomagają monitorować aktywność fizyczną w czasie biegania. Są to specjalne programy, które prowadzą statystyki, a na ich podstawie pomagają wybrać najlepszy trening dla ciebie. Ich ogromną zaletą jest to, że mają one wbudowanego elektronicznego trenera, który każdego dnia motywuje do pracy nad swoją formą i sylwetką. Na telefon przychodzą powiadomienia głosowe, które pozwalają określić i realizować cele treningowe. Aplikacje do biegania sprawiają, że jogging to więcej niż tylko zwykły trening.

Endomondo

Aplikacja do biegania Endomondo jest jedną z najpopularniejszych, aplikacji które stworzone są dla fanów joggingu. To program, który jest w stanie powiedzieć nam jak przebiegu nasz trening na mapie, umożliwia ona również dzielenie się wynikami ze znajomymi. Endomondo wyposażona jest w trenera audio, który motywuje do planowania kolejnych wyzwań treningowych.

Runaastic darmowa aplikacja do biegania

Doskonałą aplikacją do biegania jest Runtastic. jest to urządzenie, które umożliwia mapowanie trasy, a także śledzenie poszczególnych postępów w treningu. Jest to program, który wyposażony jest w dziennik aktywności, a także pomaga on określić i spełnić wszystkie wyznaczone cele treningowe. To doskonały program nie tylko dla doświadczonych biegaczy, ale również wszystkich osób początkujących.

Run Keeper

Idealnym programem dla osób aktywnych fizycznie, które część swoich treningów wykonują na bieżni jest popularny Run Keeper. Jest to aplikacja która umożliwia mapowanie trasy. Sprawdza się ona również do obliczenia dystansów jakie pokonaliśmy w czasie jednego treningu. Dodatkowo udziela ona informacji o spalonych kaloriach.

Nike Run Club

Jeżeli jesteś fanem biegania warto byś wypróbował również aplikację od Nike. Jest to program, który posiada wiele rozbudowanych funkcji, które pomagają skutecznie realizować wszystkie wyznaczone cele treningowe. Aplikacja ta wspomaga poprawę formy, udzielania informacji na temat kalorii spalonych w czasie treningu.

Zobacz również te artykuły

Zostaw komentarz